O nás / About us

Nové (2017) české nakladatelství, které se chce specializovat především na horor ve všech jeho odstínech – weird fiction, ghost story, splatterpunk, lovecraftovský horor, bizarro, teorie… Duchovním otcem je Milan Žáček, překladatel H. P. Lovecrafta, Chiny Miévilla, Jacka Ketchuma, Dana Simmonse, Stephena Kinga, Cliva Barkera a dalších nerealistických autorů.

O názvu: Carcosa je jméno fiktivního města z děl Ambrose Bierce, Roberta Chamberse i H. P. Lovecrafta. Nachází se na březích jezera Hali, na planetě ztracené ve hvězdokupě Hyády. Je to metropole vysokých černých budov, tajuplných jevů a nevysvětlitelných zvuků a obrazů. Podíváte-li se vzhůru, nad hlavou vám budou kroužit dva měsíce a také Aldebaran. V Carcose se odehrává mysteriózní děj divadelní hry Král ve žlutém a říká se, že Carcosa je původním domovem lidstva. Zkrátka a dobře, je to útulný domov temných snivců.


A new Czech publishing house that wants to specialise in horror in all its aspects: from weird fiction to ghost stories, splatterpunk, Lovecraftian horror, bizarro, literary theory…

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook