Hilary Baileyová - Frankensteinova nevěsta

 
 

Pokračování Frankensteina. Stav velmi dobrý.

Dostupnost Skladem
140 Kč / ks    
Kategorie Fantastika v češtině
 

Ve slavném románu Mary Shelleyové Frankenstein z počátku devatenáctého století se doktor Frankenstein pokouší pro svého umělého člověka vytvořit družku. Pak však, zděšen možnými následky, ji zničí. O tom, jak by asi příběh pokračoval, kdyby Frankenstein své dílo dovedl do konce a společnici pro svého netvora stvořil, vypráví ve svém románu Frankensteinova nevěsta anglická autorka Hilary Baileyová.

Její příběh začíná v roce 1825, kdy Jonathan Goodall, mladý zámožný muž, začíná budovat základy svého budoucího šťastného života. Za svého londýnského pobytu ke představen doktoru Frankensteinovi, který zde žije s ženou a dítětem. Goodall uchvácen Frankensteinovými hlubokými vědomostmi i jeho charismatem, přistoupí na návrh, aby se podílel na vědeckém experimentu, při němž se Frankenstein pokouší vrátit řeč půvabné, okouzlující a tajemné Marii Clementi. Goodall si však brzy uvědomí, jak hluboce dokáže kouzlo této ženy zasáhnout každého muže.

Autorce se podařilo věrně a čtivě napodobit ducha románu Mary Shelleyové. Ponurý Londýn, sevřený ledovým chladem zimních měsíců, podivné a hrozné plány doktora Frankensteina i odvěká moc vášně – to vše před námi vyvstává na stránkách tohoto tajuplného příběhu.

Vydala: Jota (2001)
Překlad: Jaroslava Novotná
Počet stran papírové verze: 226
Vazba: pevná s přebalem
Stav: velmi dobrý (zažloutlé stránky)