H. P. Lovecraft – Barva z kosmu

(První vydání pod tímto názvem a v této podobě; původně vyšlo v roce 2014, v kratší verzi, jako Stín nad Innsmouthem)

Vyjde 27. 5. 2020 / ISBN: 978-80-88243-35-9 / V našem eshopu / E-kniha

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Rafal Badan

Anotace:

Druhý svazek toho nejlepšího z Lovecrafta.

Reprezentativní průřez dílem H. P. Lovecrafta (1890–1937) je určený všem, kdo se chtějí seznámit s tvorbou slavného autora, z jehož fantazie vzešlo město Arkham (poprvé zmíněné v povídce „Rytina v domě“) a v jehož sugestivních a atmosférických textech vystupují božstva jako Azathoth, Nyarlathotep a Cthulhu. Naprostou klasikou je povídka „Barva z kosmu“, pojednávající o důsledcích dopadu meteoritu do odlehlého údolí Nové Anglie, jakož i novela „Stín nad Innsmouthem“, v níž se vypravěč vydává do zchátralého přístavního města, opředeného řadou děsivých bájí.

Lovecraft inspiroval vznik mytologie Cthulhu a z jeho díla dodnes vychází řada filmařů, hudebníků, výtvarníků i autorů počítačových her.

Obsah:

 • Rytina v domě
 • Hudba Ericha Zanna
 • Pickmanův model
 • Kdo šeptá ve tmě
 • Barva z kosmu
 • Krysy ve zdech
 • Stín nad Innsmouthem
 • Věc na prahu
 • Číhající děs

Ohlasy:

Recenze: idnes.cz (Jindřich Göth)

Carlton Mellick III – Plyšákokalypsa

(Orig. Cuddly Holocaust, Eraserhead Press, 2013)

ISBN: 978-80-88243-26-7 / Vyšlo 19. února 2020 / V našem eshopu / E-kniha / Ukázka

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Ed Mironiuk

Třetí svazek edice Club Bizarre.

Anotace: Hračky vyhrály ve válce proti lidstvu, ale někteří lidé se s tím nechtějí smířit.

Nedávno skončila válka, kterou hračky rozpoutaly proti lidstvu. A hračky v ní zvítězily…

Plyšáci, panenky, roboti, ale i malí plastoví vojáčci už měli plné zuby toho, že s nimi rozmazlené děti zacházely jako s pouhými věcmi. A i když nové „chytré“ generace hraček dokázaly myslet a cítit, neměly žádná práva, žádnou naději na smysluplný život. Nezbývalo jim než se vzbouřit a s lidskou rasou zatočit…

Po konfliktu se poslední lidé stáhli do podzemních bunkrů. V jedné z těchto tajných enkláv přežívá i Julie, podstupující bolestivé operace a přerod v plyšovou pandu. Hračkám nemůže zapomenout, jak naložily s jejími rodiči. Pokud ví, dosud jsou zadržováni v jednom z vyhlazovacích táborů. Podaří se jí díky své transformaci dosáhnout vytčeného cíle a zachrání je? Vyzraje na všehoschopné hračky a jejich kruté plyšové velitele?

 

Recenze:

Radio Wave (autor: Antonín Tesař) i něco víc o bizarro fiction obecně

CT Art. Horory do děsivé doby. (autor: Boris Hokr)

Fandom.sk (autor: Ena)

Mark E. Pocha – Bestie

(První světové vydání, přeloženo ze slovenského rukopisu)

ISBN: 978-80-88243-27-4 / Vychází 16. března 2020 / V našem eshopu / E-knihu tentokrát nevydáváme / PDF Ukázka (Ukázka, jakož i celý román, je 18+. Mějte to prosím na paměti) / PDF Promo

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Peter Cwoky Murín

Anotace:

Po stopách bestiálního vraha.

Vraždy.

Vždy to začíná vraždami.

A někdy to jimi i končí…

Podunajská nížina na jihu Slovenska bývala klidným místem pro život, dokud v rychlíku na trati Košice – Bratislava průvodčí neobjevil zohavená těla dvou mrtvých studentek. Bezradná policie nemá jedinou stopu a nemá ani tušení, že pachatelem není obyčejný vrah…

Narazila totiž na Bestii.

Bestii v lidské kůži.

Mezitím se skupinka gymnazistů z okresního města Komárno potýká se svými každodenními starostmi, školou a zlomenými srdci… O několik stovek kilometrů dál se válečný veterán zotavuje z mozkové příhody a balí přitom zdravotní sestřičky…

Jejich osudy se brzy protnou.

A bude to bolet.

Protože Bestie kuje pikle.

A ve sklepě ukrývá hrůzné tajemství.

Bestie je příběh volně inspirovaný skutečným vrahem z období socialistického Československa. Za své děsivé činy byl Štefan Svitek odsouzen k trestu smrti a nakonec byl i popraven (byť podle některých hlasů unikl a dodnes se úspěšně skrývá před rukou zákona…). Kniha se zabývá zkoumáním lidské mysli a v literární podobě pátrá po příčinách, kvůli nimž může z běžného tichého dítěte vyrůst lidská bestie.

Recenze:

Děti noci (autor: Pavel Skořepa)

Mark E. Pocha – Oni (československý horor)

 

(První světové vydání, přeloženo ze slovenského rukopisu)

ISBN: 978-80-88243-17-5 / Vyšlo 20. 3. 2019 / V našem eshopu / E-kniha CZ / SK / Ukázka

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Peter Cwoky Murín

Anotace: Po stopách legendy strašidelného lesa

Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře.

A je toho ještě víc…

Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva narkomani s černou filozofickou duší… A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy.

Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…

Carlton Mellick III – Zbouchnul jsem Satanovu dceru

(Orig. I Knocked Up Satan’s Daughter, Eraserhead Press, 2011)

ISBN: 978-80-88243-18-2 / Vychází 27. 6. 2019 / V našem eshopu / E-kniha / Ukázka

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Ed Mironiuk

Druhý svazek edice Club Bizarre.

Anotace: Přišla si pro jeho duši, ale odešla s jeho srdcem.

Obyčejný mladík Jonathan vede bezstarostnou existenci v domě z lega. Přes den z kostiček staví nové modely, po večerech chodí do baru popíjet s kamarádem Šódžim, zápasníkem sumó, nad nímž pravidelně vítězí démon alkoholu. Život se Jonathanovi zvrtne ve chvíli, kdy se u něj doma objeví démonka Veška s úsměvem na rtech a překvapením pod srdcem. Jonathan se s ohromením dozvídá, že Veška s ním před devíti měsíci otěhotněla… ačkoliv on sám dosud žil v domnění, že se žádnou ženou nikdy nic neměl.

Také si vždycky myslel, že stát se otcem a manželem bude peklo na zemi, ale opravdu neměl tušení, že takhle doslova…

 

Recenze:

Artzóna České televize

Fantasymag

Edward Lee – Tramvaj č. 1852

(Orig. Trolley No. 1852, Deadite Press, an Eraserhead Press Company, 2010)

ISBN: 978-80-88243-25-0 / Vyšlo 1. listopadu 2019 / V našem eshopu / E-kniha / PDF ukázka

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Dawid Boldys, Shred Perspectives Works (originální pro tuto knihu)

Anotace: Představme si, že v roce 1934 obdrží spisovatel H. P. Lovecraft dráždivou výzvu k napsání povídky pro avantgardní literární časopis Erotesque. Je mu nabídnut velkorysý honorář a příslib, že jeho dílo bude vydáno pod pseudonymem.
Věčně živořící Lovecraft by větší sumu peněz samozřejmě uvítal, jenže věc má háček: povídka 
pro toto exkluzivní periodikum musí být hlavně a především erotická.
Poněkud puritánský autor se napřed zhrozí, ale okolnosti ho záhy přesvědčí, aby nabídku přijal, popustil otěže své představivosti a sexuálně provokativní prózu si vyzkoušel…

Edward Lee (*1957), který se s představou Lovecrafta píšícího nespoutanou erotiku v této knize popasoval nadmíru nápaditým a až šokujícím způsobem, už léta patří k nejvýraznějším autorům extrémního a transgresivního hororu. Lovecrafta uvádí jako svůj hlavní inspirační zdroj a mimo jiné i Tramvají č. 1852 se jej pokouší zasadit do zcela nového kontextu, pro někoho rouhavého, pro jiné podnětně originálního.

Ohlasy:

Recenze na sanctuary.cz („U Pegāny – tohle se opravdu povedlo! Já chci číst další Edwardy Lee i další Lovecrafty Edwarda Lee.“)

Recenze na deti-noci.cz („Pokud máte benevolentnější smysl pro humor a zbožňujete lovecraftoviny, pak je tato kniha vynikající volbou.“)

Brian James Freeman & Norman Prentiss – Děti Halloweenu

    

(Orig. The Halloween Children, Cemetery Dance Publications, 2017)

ISBN: 978-80-88243-12-0 / Vyšlo: 16. 10. 2018 / V našem eshopu / Ukázka

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Vincent Chong

Vázaná kniha

První svaze edice Halloweenská knihovna

Anotace: Víte, co vás může potkat o Halloweenu?

Naylorovi jsou běžná moderní rodina žijící v bytovém komplexu Stillbrook. Údržbář Harris a jeho z domu pracující manželka Lynn vychovávají dvě školou povinné děti. Všichni před sebou zároveň mají spoustu tajemství… S blížícím se Halloweenem zdánlivý poklid začínají narušovat nevysvětlitelné hlasy, jevy a tlaky. Neklid je patrný i na dalších svérázných nájemnících. Správa nemovitosti zvažuje, že z bezpečnostních důvodů letošní oslavu a koledování zruší. Ale je to vůbec možné? Je možné utéct před Halloweenem?

Děsivé komorní drama pro to nejtajuplnější období roku.

 

České recenze:

Recenze na iliteratura.cz (Pavel Pecháček)

Recenze na XB-1 (Jiří Kelbl)

Recenze na deti-noci.cz (Kristina)

Recenze na Sardenu (Renata Seiferová)

 

Zahraniční ohlasy:

„Když vyrůstáme, zapomínáme na ten zvláštní a děsivý svět, který děti umí obývat ve své mysli… a někdy na něj zapomeneme tak, že se tím vystavíme nebezpečí. Brian James Freeman a Norman Prentiss nás o tom přesvědčují ve velmi sugestivním hororovém příběhu pro halloweenské období, vyprávěným sborem několika hlasů, jež mu dodávají přízračně třírozměrnou auru postupně sílící hrůzy. Zvláště jedna scéna je zde nezapomenutelná – na papouška se už nikdy nebudete moci podívat, aniž byste ji znovu uviděli a vlastně i ucítili.“ – Graham Masterton, autor románů Hymnus a Bílé kosti

Plíživý román s klamně střízlivým začátkem, který exploduje do jatek barvité hrůzy. Děti Halloweenu jsou inteligentním vyprávěním pro vybíravé čtenáře a jednoznačným zhmotněním halloweenských nočních můr.“ – Simon Clark, autor Noci trifidů

Nádherně napsaný strašidelný román, který je jak pojednáním o odvrácené straně manželství, tak drsně znepokojivým halloweenským příběhem.“ – Horror Drive-In

Román Děti Halloweenu, prezentovaný sérií deníkových záznamů a přepisů výslechů, se vydává nad rámec motivů děsivých dětí a paranormálního strašení a nabízí znepokojivý a myšlenkově podnětný pohled na dynamiku současné rodiny a naše vlastní měnící se fantazie.“ – časopis Rue Morgue, #149

Zneklidňující a komplexní literární dílo… Děti Halloweenu jsou skvělou oslavou tohoto svátku a příhodně načasovanou připomínkou, abychom v tomto období nebyli za škarohlídy a morouse, připomínkou podanou osvěživě odlišným a zábavným způsobem.“ – časopis Black Static, #44

Hans-Ake Lilja, ed. – Osvícení v temnotě

(Orig. Shining in the Dark, Cemetery Dance Publications, 2018)

Vyšlo 27. 6. 2018 / ISBN: 978-80-88243-10-6 / V našem eshopu / E-kniha není

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Vincent Chong

Anotace: Antologie povídek, kterou sestavil švédský publicista Hans-Ake Lilja při příležitosti oslav 20. výročí vzniku Lilja’s Library (www.liljas-library.com), celosvětově možná největší webové stránky věnované zpravodajství o osobě a dílu Stephena Kinga. Vedle dosud nikde nevydaných povídek, jako je například zbrusu nová novela Johna Ajvida Lindqvista (autora románů Ať vejde ten pravý a Jak zacházet s nemrtvými), jsou v knize poměrně vzácné reprinty, např. „Modrý kompresor“ Stephena Kinga, povídka, která se neobjevila v žádné z jeho povídkových sbírek a naposledy vyšla v roce 1981 v časopise Heavy Metal.

Ukázka (z povídky „Strážcův průvodce“ Johna Ajvide Lindqvista)

Obsah:

 • Stephen King – Modrý kompresor (The Blue Air Compressor)
 • Jack Ketchum & P. D. Caceková – Síť (The Net)
 • Stewart O’Nan – Román o holocaustu (The Novel of the Holocaust)
 • Bev Vincent – Aeliana
 • Clive Barker – Pidžin a Theresa (Pidgin and Theresa)
 • Brian Keene – Konec všeho (The End to All Things)
 • Richard Chizmar – Hřbitovní tanec (Cemetery Dance)
 • Kevin Quigley – Vábení plamenů (Drawn to the Flame)
 • Ramsey Campbell – Společník (The Companion)
 • Edgar Allan Poe – Zrádné srdce (A Tell-Tale Heart)
 • Brian James Freeman – Mateřská láska (A Mother’s Love)
 • John Ajvide Lindqvist – Strážcův průvodce (The Keeper’s Companion)

Ohlasy:

Recenze na XB-1 (Jiří Sivok)

Recenze na deti-noci.cz (Kristina)

Recenze na sarden.cz (Hanina)

Recenze na fantasya.cz (Josef Horký)

Mezinárodní verze:

Shining in the Dark

ohlasy z goodreads