Edward Lee – Tramvaj č. 1852

(Orig. Trolley No. 1852, Deadite Press, an Eraserhead Press Company, 2010)

ISBN: 978-80-88243-25-0 / Vyšlo 1. listopadu 2019 / V našem eshopu / E-kniha / PDF ukázka

Překlad: Milan Žáček

Obálka: Dawid Boldys, Shred Perspectives Works (originální pro tuto knihu)

Anotace: Představme si, že v roce 1934 obdrží spisovatel H. P. Lovecraft dráždivou výzvu k napsání povídky pro avantgardní literární časopis Erotesque. Je mu nabídnut velkorysý honorář a příslib, že jeho dílo bude vydáno pod pseudonymem.
Věčně živořící Lovecraft by větší sumu peněz samozřejmě uvítal, jenže věc má háček: povídka 
pro toto exkluzivní periodikum musí být hlavně a především erotická.
Poněkud puritánský autor se napřed zhrozí, ale okolnosti ho záhy přesvědčí, aby nabídku přijal, popustil otěže své představivosti a sexuálně provokativní prózu si vyzkoušel…

Edward Lee (*1957), který se s představou Lovecrafta píšícího nespoutanou erotiku v této knize popasoval nadmíru nápaditým a až šokujícím způsobem, už léta patří k nejvýraznějším autorům extrémního a transgresivního hororu. Lovecrafta uvádí jako svůj hlavní inspirační zdroj a mimo jiné i Tramvají č. 1852 se jej pokouší zasadit do zcela nového kontextu, pro někoho rouhavého, pro jiné podnětně originálního.

Ohlasy:

Recenze na sanctuary.cz („U Pegāny – tohle se opravdu povedlo! Já chci číst další Edwardy Lee i další Lovecrafty Edwarda Lee.“)

Recenze na deti-noci.cz („Pokud máte benevolentnější smysl pro humor a zbožňujete lovecraftoviny, pak je tato kniha vynikající volbou.“)

Share this...
Share on Facebook
Facebook