Knihy

Kniha č. 4 (vyjde koncem srpna 2018): Miroslav Pech – Mainstream (ISBN: 978-80-88243-11-3). Anotace:  Současný mladý český pár – Matěj je začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova.

Miroslav Pech je výrazný hlas nové české prózy. Po několika mainstreamově laděných titulech, v nichž jako soustředěný pozorovatel realisticky nahlížel na život běžných smrtelníků v naší nedávné minulosti či bezprostřední současnosti, provádí smělý úkrok do sféry hororu, dveře žánru zničehonic rozkopává způsobem, jaký tuzemská literatura patrně ještě nezažila.

Vedle Mainstreamu v knize vycházejí povídky:

Věc ukrytá mezi stříbřitými vlákny

Mašina!

Verunka

Demolice

Petro Álvarez. Celebrita.

Více životů

Kniha č. 3 (vyšlo 27. června 2018): Hans-Åke Lilja, ed. – Osvícení v temnotě (ISBN: 978-80-88243-10-6, překlad Milan Žáček, obálka Vincent Chong). Anotace: Antologie povídek, kterou sestavil švédský publicista Hans-Ake Lilja při příležitosti oslav 20. výročí vzniku Lilja’s Library (www.liljas-library.com), celosvětově možná největší webové stránky věnované zpravodajství o osobě a dílu Stephena Kinga. Vedle dosud nikde nevydaných povídek, jako je například zbrusu nová novela Johna Ajvida Lindqvista (autora románů Ať vejde ten pravý a Jak zacházet s nemrtvými), jsou v knize poměrně vzácné reprinty, např. „Modrý kompresor“ Stephena Kinga, povídka, která se neobjevila v žádné z jeho povídkových sbírek a naposledy vyšla v roce 1981 v časopise Heavy Metal.

Obsah:

Stephen King – Modrý kompresor (The Blue Air Compressor)

Jack Ketchum & P. D. Caceková – Síť (The Net)

Stewart O’Nan – Román o holocaustu (The Novel of the Holocaust)

Bev Vincent – Aeliana

Clive Barker – Pidžin a Theresa (Pidgin and Theresa)

Brian Keene – Konec všeho (The End to All Things)

Richard Chizmar – Hřbitovní tanec (Cemetery Dance)

Kevin Quigley – Vábení plamenů (Drawn to the Flame)

Ramsey Campbell – Společník (The Companion)

Edgar Allan Poe – Zrádné srdce (A Tell-Tale Heart)

Brian James Freeman – Mateřská láska (A Mother’s Love)

John Ajvide Lindqvist – Strážcův průvodce (The Keeper’s Companion)

Kniha č. 2 (vyšlo 5. dubna 2018): Carlton Mellick III – Strašidelná vagina (ISBN: 978-80-88243-09-0, překlad Milan Žáček, obálka Ed Mironiuk, redakce Petr Stejskal a Patrik Linhart). Anotace: Svou excentrickou přítelkyni Stacy Steve bláznivě miluje. Teď však jejich sexuální život nestojí za nic, neboť Steva trápí zneklidňující kvílivé zvuky, které se linou ze Stacyiných intimních partií. Stacy si je vědoma, že jí straší ve vagině, ale nedělá z toho žádnou vědu. Když se z ní jednoho večera vysouká kostlivec, Stacy pochopí, že v sobě ukrývá záhadné nebezpečí. Přesvědčí svého přítele, aby se do ní vplížil a zjistil, co ono zvláštní místo skrývá…

Jedno z vrcholných děl žánru bizarro, čtenářsky přístupné kombinace hororu, erotiky a groteskna. Titulní novelu doplňují neméně výstřední povídky Porno v srpnu a Fantastické orgie. První svazek edice Club Bizarre.

Kniha č. 1: H. P. Lovecraft – Zjevení Cthulhu (ISBN: 978-80-88243-06-9, překlad Milan Žáček, obálka Rafal Badan). Anotace: Výběr z díla jednoho z nejvýznamnějších hororových spisovatelů 20. století. Šestice povídek, mezi nimiž jsou i slavné a klasické texty „Volání Cthulhu“, „Hrůza v Dunwichi“ a „V horách šílenství“, čtenáře odvádí na děsuplnou výpravu do pustin Antarktidy a Austrálie, do odlehlých končin oceánu, lesů a luk Nové Anglie a ulic legendárního Arkhamu, za tajemstvími Necronomiconu a na dohled velkého Cthulhu. Lovecraftův horor je zádumčivý, hutný a silně sugestivní, dodnes je mocnou inspirací řadě umělců a následovatelů a patří do zlatého fondu fantastické literatury. Tento svazek je reinkarnací sbírky V horách šílenství, která byla oceněna českou Akademií science fiction, fantasy a hororu jako nejlepší kniha hororového žánru roku 2002. Cena 299 Kč.

Za 269 korun s doporučeným poštovným zdarma je k dostání i přímo v našem eshopu. Jinak v síti knihkupectví Kosmas, na eshopu Kosmas a v řadě dalších kamenných obchodů a eshopů, které s Kosmasem spolupracují.

E-kniha č. 4: H. P. Lovecraft – Zjevení Cthulhu (ISBN: 9788088243076, 9788088243083, překlad Milan Žáček). Sbírka šesti povídek H. P. Lovecrafta: Dagon, Slavnost, Volání Cthulhu, Hrůza v Dunwichi, V horách šílenství, Stín z hlubin času. Reinkarnace sbírky V horách šílenství z roku 2003 a 2010 (nakl. Aurora a Laser-books). Mírně upravený překlad. Cena 165 Kč. Jediné prodejní místo zde.

E-kniha č. 3: Jerome Klapka Jerome – Tři muži na toulkách (1900, ISBN: 9788088243045, 9788088243052, překlad Milan Žáček). Volné pokračování slavných Tří mužů ve člunu. Tentokrát trojice viktoriánských Angličanů vymění poklidný předměstský život za smělou cyklistickou výpravu na evropský kontinent, kde poznává krásy Německa a přilehlých končin včetně Prahy. Humorné epizody, v nichž Jerome uplatňuje svůj skvělý pozorovací talent, například o kupování polštáře v Drážďanech a čtení mapy v horách, se zde opět střídají s glosami, v nichž se srovnává anglická a německá povaha i kultura. Cena 125 Kč. K mání zde.

E-kniha č. 2: Jerome Klapka Jerome – Tři muži ve člunu (1889, ISBN:9788088243007, 9788088243038, překlad Milan Žáček). Pokud víme, tak jde stále o nejnovější překlad slavné Jeromeovy knihy, pořízený pro knižní vydání z roku 2002 (spolu s Třemi muži na toulkách, které taky chystáme). Teď tedy i elektronicky, formáty epub a mobi, cena 125 Kč.

E-kniha č. 1: George MacDonald – Lilith (1895, překlad Milan Žáček, básně přeložil Robert Hýsek, doslov prof. Michal Peprník, ilustrace na obálce Aubrey Beardsley, ISBN: 9788088243014, 9788088243021). Lilith je nejvýznačnějším a také nejtemnějším dílem skotského spisovatele George MacDonalda. Pro Lovecrafta, jak píše ve slavné eseji „Nadpřirozená hrůza v literatuře“, jde o román vyznačující se „nutkavou bizarností“. Obecně se považuje za jeden z vrcholů viktoriánské fantastiky a měl velký vliv na pozdější autory jako např. C. S. Lewise a J. R. R. Tolkiena. Mladý učenec zdědí dům s velkou tajemnou knihovnou. Při bádání v ní se mu jako průvodce nabídne havran, s nímž se dostane do paralelního světa „za zrcadlem“, kde neplatí pozemské zákony a realitu tvoří sedm rozměrů. Při cestě podivuhodnou říší se setkává s řadou bytostí, mezi nimi i s krásnou démonickou Lilith, a zažívá hrůzná i povznášející dobrodružství, jejichž hlavním rysem jsou proměny – metamorfózy těla i duše. Lilith česky vyšla poprvé v roce 2001 a v papírové podobě je dlouhá léta vyprodaná. Prodává kosmas.cz, cena 165 Kč, formáty epub, mobi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *