Mainstream - Miroslav Pech

 
 

Hororový román z české současnosti + několik povídek.

Dostupnost Skladem
200 Kč / ks    
Kategorie Knihy
 

Současný mladý český pár - Matěj je začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova. 

Miroslav Pech je výrazný hlas nové české prózy. Po několika mainstreamově laděných titulech, v nichž jako soustředěný pozorovatel realisticky nahlížel na život běžných smrtelníků v naší nedávné minulosti či bezprostřední současnosti, provádí smělý úkrok do sféry hororu, dveře žánru zničehonic rozkopává způsobem, jaký tuzemská literatura patrně ještě nezažila.

K románu, který si premiéru odbyl počátkem tohoto roku překvapivě v Polsku, v našem vydání přidáváme několik temně laděných povídek.

Ohlasy: "Mainstream je silný a znepokojivý společenský horor, kde hranice mezi tím, co je skutečné a co se zrodilo z našeptávání paranoiou ovládané mysli, je stejně tenká jako hranice mezi láskou a nenávistí, pravdou a lží, dobrem a zlem." - szuflada.net/witajcie-w-piekle/

Recenze:

novinky.cz (Jindřich Göth)

sanctuary.cz (demi)

casopisxb1.cz (Jiří Sivok)

 

 

Název: Mainstream
Autor: Miroslav Pech
ISBN: 978-80-88243-11-3
Rok vydání: 2018
Počet stran: 256
Vazba: měkká
Hmotnost: cca 270 g
Rozměry: 13,5 x 20,5 cm
EAN: 9788088243113