Písně mrtvého snivce - Thomas Ligotti

 
 

Jedna z klíčových knih temné fantastiky 2. poloviny 20. století.

 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 369 Kč
320 Kč / ks    
Kategorie Knihy
 

„Nejlépe střežené tajemství v současném literárním hororu.“ - Washington Post

Debutová sbírka povídek jednoho z největších současných autorů weird fiction, velmistra hororového žánru, spisovatele, který od osmdesátých let minulého století spřádá podivné příběhy, v nichž z nočních můr vystupuje iracionalita existence. Ligottiho svět obývají posedlé postavy všemožných doktorů, umělců, profesorů, psychiatrů a psychopatů, protagonisté žijící v omšelých anonymních městech s pokřivenými domy a ulicemi a pohybující se v těžko postižitelné groteskní sféře, kterou sdílí s figurínami, loutkami a bytostmi, u nichž si nikdo nemůže být jistý, co skrývají pod maskou, nebo celou řadou masek. Jen zde zpoza oken hledí strnulí panáci se šíleným výrazem v očích, kteří vědí své o marnosti lidské existence.

Písně jsou panoptikem hrůzných divů a také první kniha, kterou se Thomas Ligotti představuje českému čtenáři.

Obsah: Dovádění; Les Fleurs; Alenčino poslední dobrodružství; Sen o figuríně; Chymik; Připijte mi pouze labyrintovýma očima; Rysí oko; Poznámky k psaní hororu: příběh; Štědré večery tety Elise; Ztracené umění soumraku; Těžkosti dr. Thosse; Maškaráda mrtvého šermíře: tragédie; Dr. Voke a pan Veech; Profesor Nikdo krátce přednáší o nadpřirozené hrůze; Ústav dr. Locriana; Sekta slabomyslného boha; Skvělejší slavnost masek; Hudba měsíce; Deník J. P. Drapeaua; Vastarien

Recenze (s možnými spoilery): ČRo Vltava (Petr Nagy), ČT Art (Boris Hokr), A2larm (Antonín Tesař), iliteratura.cz (Pavel Mandys)

Obálka ke stažení zde.

Edice Temnosti: svazek druhý (Klíma), svazek třetí (Barker), svazek čtvrtý (MacDonald), svazek pátý (Havlíček), svazek šestý (Svoboda).

Server iliteratura.cz Písně označil za jednu z nejlepších knih roku 2021!

Název: Písně mrtvého snivce
Autor: Thomas Ligotti
Název originálu: Songs of a Dead Dreamer
Překlad: Milan Žáček
Autor obrazu na obálce: James Ensor
ISBN: 978-80-88243-38-0
Rok vydání: 2021
Rok vydání originálu: 2015
Počet stran: 320
Edice: Temnosti (svazek č. 1)
Vazba: pevná
Hmotnost: 330 g
Rozměry: 13,5 x 20,5 cm
EAN: 9788088243380