Slavná Nemesis

 
 

Ladislav Klíma

E-kniha k mání pouze u nás.

 

Dostupnost Zvolte variantu Na prodej Na prodej
e-kniha
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
140 Kč    
Kategorie E-knihy
 

V romanetu Slavná Nemesis a dalších dvanácti povídkách sledujeme osudy výstředních – a pro nás zcela blízkých – postav, bloudících v prostředí, kde je obtížné rozlišit, co je sen a co skutečnost. Typický hrdina těchto vyprávění prahne po nedosažitelném přízraku, fantomu, kvůli němuž se neohroženě vydává na vrcholky hor, do hlubokých hvozdů či léčeben pro choromyslné, střetává se s umrlci, blouzní, s vypětím vůle chce překonat hranice možného a dosáhnout kýžené vyšší skutečnosti, neboť svět vezdejší jej nikdy a za žádných okolností nemůže uspokojit.

Ladislava Klímu (1878–1928), tohoto originálního myslitele a spisovatele, na konci knihy blíže představuje i jeho Vlastní životopis, v němž se upřímně vyznává ze všeho, co utvářelo jeho charakter, pohled na svět a životní filozofii.

Soubor Slavná Nemesis poprvé vyšel roku 1932.

Součástí této knihy je i zbrusu nový doslov Patrika Linharta.

Obsah: Slavná Nemesis; Jak bude po smrti; Já a strýc; Podivná příhoda; Historie; Skutečná událost sběhnuvší se v Postmortalii; Helena Marná; Jedné noci snil; V létě 1902; V zasněném údolí; Arta; Cestuje do města D.; Sta a sta žen; Vlastní životopis; Doslov

Obálka ke stažení zde.

Edice Temnosti: svazek první (Ligotti), svazek třetí (Barker)

 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.